Büyükada Pansiyonları

Büyükada Ulaşım - Büyük Adaya Nasıl Gidilir?

Büyükada Ulaşım Büyükada Vapur Saatleri ve Seferleri

Muhtemelen birçok ziyaretçi adaya nasıl gideceğini bilmemektedir. Büyük adaya nasıl gidilir diyecek olursanız, yapmanız gerekleri ve nerelerden daha uygun fiyata ve daha çabuk gideceğinizden bahsedecek olursak;

Kabataş, Bostancı, Avcılar, Eminönü, Karaköy, Kartal ve Maltepe iskelelerinden vapur seferleri, motor seferleri, deniz otobüsleri ve deniz taksileri ile Büyükada ulaşımı sağlanmaktadır. Bazı iskelelerden çeşitli zaman dilimlerinde ulaşım yapılabilmektedir.

Eminönü – Karaköy İskelesi;

Motor: Eminönü – Karaköy iskelelerinden sadece motor ile Büyükada ulaşımı sağlanmaktadır. Turyol firmasının düzenlemiş olduğu seferler yaz aylarında sıkça yapılmakta olup, kışın az sayıda seferleri ile Büyükada ulaşımı sağlamaktadır.

Kabataş – Bostancı İskelesi;

Deniz otobüsü: Deniz otobüsleri vapurlara nazaran biraz daha yüksek fiyata çalışmaktadır. Avantajı ise 45 dakika gibi bir sürede sizlere Büyük ada ulaşımı sağlamaktadır. İDO firması düzenlemiş olduğu seferlerde yazın yoğun, kışın olması gerektiği kadar ulaşım sağlamaktadır.

Vapur seferleri: Şehir hatları düzenlemekte olup, oldukça uygun fiyatlarla Büyük ada ulaşımı sağlanmaktadır. Ortalama 1,5 saat gibi bir sürede yolculuk edilmektedir. Senenin 12 ayı seferlerini sürdürmektedir.

Motor: Motor seferleri Dunter ve Mavi Marmara firmaları tarafından Büyükada ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Senenin 12 ayı sık bir şekilde düzenlenmekte olup, vapurlardan biraz pahalı, deniz otobüslerinden ise daha ucuzdur ama dikkatleri çeken özelliği ise sizi 1 saatte Büyük adaya ulaştırır.

Maltepe İskelesi;

Motor: Mavi Marmara firmasının düzenlemiş olduğu seferler yaz ve kış aylarında mevcuttur. Bostancı'ya daha yakınsanız bostancı seçeneklerinden yararlanmanız daha uygun olabilir.

Kartal İskelesi;

Motor: Prenstur firmasının düzenlediği Büyükada ulaşım seferleri yaz, kış sık bir şekilde mevcuttur. Firmanın ödeme seçeneklerinde akbil kullanılmaması gibi olumsuz bir etken olmasının rağmen en büyük avantajı ise 25 dakika gibi bir kısa zaman içerisinde sizleri büyük adaya ulaştırıyor olmasıdır.

Avcılar İskelesi;

Motor: Dunter firmasının düzenlediği Büyükada ulaşım seferleri yazın mevcut olup, kışın yapılmamaktadır. Ücretleri biraz uygun olmasa da avcılar civarında oturanlar için iyi bir seçenek.

Deniz Taksisi: Deniz taksileri İstanbul'da bulunan tüm iskelelerde, günün her saati Büyükada ulaşımı sağlamaktadır. Deniz ulaşımında kişiye özel hizmet veren bu taşıma araçları biraz pahalıdır. Ortalama 10-12 kişi taşıyabilen bu araçlarla kalabalık bir şekilde seyahat ederseniz uygun bir fiyata adaya ulaşmış olursunuz.

Konumunuz: Ulaşım